Najczęściej zadawane pytania

 

Po dniach otwartych w naszym przedszkolu, postanowiliśmy zebrać najczęściej zadawane przez rodziców pytania :)

Jak będzie wyglądał dzień w Kolorowej Ciuchci?

Przedszkole jest czynne od godziny 7:00 rano.

Dzieci schodzące się do przedszkola, do śniadania mają czas na swobodną zabawę, rysowanie, czytanie książek z nauczycielem. 

8:30 siadamy do wspólnego śniadania.

9:00 dzielimy się na dwie grupy (młodszą i starszą) i rozpoczynamy zajęcia dydaktyczne: angielski, tańce, zajęcia ruchowe, gimnastykę korekcyjną itp.

11:00 jemy zupę.

11:30-12:30 to czas na zabawę na świeżym powietrzu.

13:00 jemy drugie danie.

13:30 - 15:30 to czas na drzemkę dla maluchów, starsza grupa wykorzysta ten czas na kreatywne zajęcia plastyczne, swobodną zabawę lub w razie potrzeby indywidualne zajęcia logopedyczne.

15:30 podwieczorek

16:00-17:00 swobodna zabawa, ewentualnie drugie wyjście na dwór (wiosna-lato)

 

W jaki sposób staramy się zapobiegać przenoszeniu chorób?

Jesień i zima są zwykle okresem częstszych zachorowań wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Ważne jest, aby ewentualne choroby nie przenosiły się między dziećmi. Jeżeli u dziecka w ciągu dnia zauważymy objawy rozwijającej się infekcji, będziemy informować o tym rodziców z prośbą o odebranie malucha z przedszkola. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami sanepidu, dzieci będą używały jedynie papierowych ręczników. Podjęliśmy również decyzję o cotygodniowej dezynfekcji wykładzin i zabawek.

 

Czy przyjmujemy dzieci, które korzystają z pieluch?

Tak, nie stanowi to dla nas problemu. W porozumieniu z rodzicami pomożemy maluchowi nauczyć się korzystania z nocnika.

 

Czy pomagamy maluchom przy posiłkach?

Nauka samodzielności jest dla nas ważna i będziemy zachęcać maluchy do samodzielnego jedzenia. Jednak w razie potrzeby będziemy dzieciom pomagać. Niektóre maluchy potrzebują więcej czasu na zjedzenie posiłku. Wierzymy, że spokojna, życzliwa atmosfera przy stole oraz odpowiednie przerwy między posiłkami, pomogą niejadkom nabrać właściwych nawyków żywieniowych.

 

Z jakich podręczników będziemy korzystać?

Zajęcia będą się odbywały w oparciu o autorski program zgodny z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN. Dzieci będą pracowały na kartach pracy przygotowanych dla naszego przedszkola.

 

Dodatkowe koszty

Rodzice opłacają czesne, w które wliczone są WSZYSTKIE zajęcia. Należy doliczyć również 10zł/ dziennie opłaty żywieniowej. Przy zapisie dziecka do przedszkola należy opłacić również wyprawkę w wysokości 250zł. Dodatkowo płatne będą wycieczki (koszt ustalany przy każdym wyjściu).

 

Dowiedz się więcej

Kontakt

tel. 500 317 617

przedszkole@kolorowaciuchcia.edu.pl

Adres

ul. Wiczlińska 102a

Gdynia